SKI AREÁL MENDL SKI BŘESTEK
mimo provoz
Zobrazit na:

Kam vyrazit na horský pobyt

Do Česka se blíží zima. Lidé se začínají poohlížet po zimních dovolených. Kam ale v zimě vyrazit? Možností je hodně, ale i tady rozhodují především finance. V čem jsou ale česká střediska horší než ty zahraniční?

Malý neupravený svah, jeden pomalý vlek s motorem snad ze starého mixéru a neochotná obsluha - to byla ještě nedávno typická ukázka českého lyžování. Oproti tomu obrovské komplexy upravených sjezdovek v Rakousku, které se s těmi našimi vůbec nedaly srovnat. V posledních 10 letech se však i české lyžování výrazně zlepšilo. Investice jsou opravdu vidět. Jízdné bylo sjezdnoceno, postavili se nové lanovky a přibyly celé artilerie sněžných děl. Obvykle však chybí komplexní služby. Během lyžování ve většině areálů nemůžete příliš počítat s možností kvalitního občerstvení. Většinou zde sice najdete nějaký bufet, pokud však nemáte rádi mikrovlnkové speciality, raději si vemte nějaké občerstvení s sebou do baťůžku. Počítat ale musíte s tím, že Vám u jídla budou mrznout ruce, vyhřívaný přístřešek u bufetu v českých areálech standart není.

Zlepšení jde vidět, ale konkurovat zahraničním areálům ty naše ještě stále příliš nemohou. Naneště vyjímek, které by to dokázali vyvrátit v ČR není příliš mnoho. Pokud však hledáte dokonalost za rozumné ceny, ani v Alpách nejspíš nenajdete. Zahraniční lyžování je podstatně dražší. Lidové ceny v Alpách hledat nemůžete. Za cenu jednoho piva byste se v ČR najedli v průměrné restauraci mnohdy i 2x. Plechovky piva tedy budou pro většinu čechů asi povinná výbava. Nepříjemná může být také dlouhá cesta. Jízdu vlastním autem příliš nedoporučujeme.

O českých areálech je informací na internetu dost, za půl hodiny máte vybráno. Kam ale jet, když do ČR nechci? Zajímavých lokalit je v zahraničí hodně, ale pokud chcete zůstat v rozumných finančních mezích, v úvahu připadá pouze Francie a Rakousko. S ohledem na cenu bychom doporučili spíše Francii. Musíte ale počítat s výrazně dražsí a delší cestou. Rakousko je sice výrazně blíž, ale je dražší. Je tedy ideální volbou především pro kratší dovolenou.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Neděle 24.9.
částečně oblačno
17°C
14°C
Pondělí
25.9.2023
pěkně
20°C
15°C
Úterý
26.9.2023
jasno
26°C
15°C
Středa
27.9.2023
zataženo
24°C
15°C